PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107590}

Bliżej

Closer
7,2 104 703
oceny
7,2 10 1 104703
7,2 28
ocen krytyków
Bliżej
powrót do forum filmu Bliżej

Alice/Jane zdradza Larry'emu swoje prawdziwe imię
Myślę,że wynika to z faktu,iż tak naprawde jest tego świadoma,że bliżej jej do Larry'ego aniżeli do Dana. Alice jest świadoma,że otaczający świat jest brutalny i niesprawiedliwy, Dan jest natomiast w pewnym stopniu idealistą i marzycielem, który buja gdzieś w obłokach. Dodatkowo Alie i Larry'ego łączy fakt,że zostali zdradzeni i czują się gorsi.

Seks Alice z Larrym
Myślę,że do tego seksu nigdy nie doszło,Alice powiedziała tak Danowi,żeby usłyszał to co tak naprawdę chciał usłyszeć,wtedy zrozumiała,że on nigdy nie zaakceptuje jej takiej jaka jest, tylko taką, jaką sam sobie stworzył w swoim idealistycznym świecie. Larry powiedział Danowi,że spał z Alice,żeby mu dokopać,ale to chyba jasne.

Postać Anny
Uważam,że jest najbardziej negatywną postacią tego filmu. Zakochuje się w Danie, będąc w małzeńskim związku z Larrym,ok,zdarza się,ale fakt,że potem znowu zmienia Dana na Larryego świadczy o jej niedojrzałości emocjonalnej i infantylności. Doprowadza do istnych zawodów między mężczyznami, kto więcej da, ten wygra.


użytkownik usunięty
Binula

Uważam tak samo jeśli chodzi o wątek seksu Alice z Larrym, że gdy Dan ją pytał oto i ona mówiła mu prawdę to on jej nie wierzył i ona wiedziała, że on jej nie uwierzy i że uwierzy dopiero wtedy gdy powie mu to co chce usłyszeć i gdy ona to zrobiła tzn skłamała mówiąc mu po prostu to czego on od niej oczekuje to ona wtedy wiedziała, że to koniec ich miłości (jeśli w ogóle tu można mówić o miłości, choć z drugiej strony uważam, że akurat Alice naprawdę kochała Dana i co ważniejsze nie zdradziła go z Larrym ani z nikim innym) bo on nie wierzy w jej wierność i brak w ich miłości zaufania, a bez zaufania nie może być mowy o miłości. Trochę zagmatwałem, ale tak to widzę. W ogóle to trudno pałać jakąkolwiek sympatią do którejkolwiek z postaci, ale jeżeli już to Alice wydaje mi się być tutaj mimo wszystko najuczciwsza (pomimo kłamstwa z imieniem) i że chyba tylko ona jedyna tutaj tak naprawdę kogoś kochała.

ocenił(a) film na 10
Binula

trafne spostrzezenia

ocenił(a) film na 8
wojciech84

Z resztą Alice wydaje się być osobą tak jakby z zewnątrz, przyjezdną (tak jak sama mówiła, że ona właściwie nigdzie nie mieszka;), pojawia się raz tu, raz tam ), pojawiła się w tym mieście tylko na chwile. Wplątała się w tą dziwną sieć związków, po czym wyjechała, pojechała dalej ze swoim prawdziwym nazwiskiem, zostawiają to wszystko za sobą... Dlatego może jej postać wydaje się być trochę odizolowana, różniąca się od pozostałych i tym samym najuczciwsza.

miiiii

"Najuczciwsza" no nie wiem czy jest najuczciwsza. Moim zdaniem jest wręcz najbardziej zakłamana. W dialogach między postaciami wielokrotnie wspominane jest, że ona się wydaje jakaś fałszywa. Po za tym ta ostatnia scena: ja to interpretuje w ten sposób Alice nie zdradziła Dan'owi swego nazwiska, co oznacza, że miała zamiar potraktować go jak kolejnego klienta (Scena rozmowy w tym barze striptizowym). Pragnęła otrzymać od Dan'a jak najwięcej czułości, a w zamian nic mu nie chciała ofiarować. Nie do końca jej to wyszło, bo jednak zaangażowała się w ten związek emocjonalnie, jednak fakt, iż postać młodego pisarza nie znała jej prawdziwego nazwiska dawała jej dziwną przewagę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones